DOVOLENÁ: od 22.09. do 02.10. 2023 Milí zákazníci, v době naší dovolené budeme objednávky přijímat, budu odpovídat na emaily, expedice balíčků však bude probíhat od 02.10. NEVOLEJTE, prosím v tomto období, naší dovolené, v případě potřeby, piště pouze emaily. Na telefonu nebudu přítomna. Děkujeme za vaši přízeň a přejeme tvořivé dny plné vůně.
Logo
zavolat nám můžete kdykoliv
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
"Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda." Hippokrates
31.07.2023
TEXTY + FOTO pro váš eshop či web
Ráda bych nabídla svoje zkušenosti copywritera, korektora i fotografa s využitím pro váš e-shop, blog, prezentace.  Na základě vašich představ sestav... číst celé
04.11.2022
KOŽNÍ PROBLÉMY - telefonická konzultace
Kožní problémy / ekzémy, lupenka, citlivá pokožka, akné, opary, jizvy, ... / u dětí i dospělých jsou stále častějším tématem. Příčina vzniku je pouze ... číst celé
zobrazit více
 1. Úvod
 2. Blog
 3. PŘÍRODNÍ VONNÉ KORÁLKY Z POMERANČOVNÍKU
27.12.2022

PŘÍRODNÍ VONNÉ KORÁLKY Z POMERANČOVNÍKU

Před dávnými a dávnými časy se nejen ženy, ale i muži zdobili rozmanitými přírodninami, které jim okolí nabízelo. K nejčastějším patřily různé bobule a plody, z živočišné říše to byla pestrobarevná pírka a drobné části ulovených zvířat - nejčastěji kly, zuby nebo štětiny, na které se ozdoby navlékaly. O něco později se rostlinná a živočišná říše doplnila minerální, jakmile naši předkové dokázali zpracovat nerosty, ozdobili si těla i kamennými dekoracemi. 

Nejčastěšími, nejpřístupnjšími a nejrozamintějšími ozdobami však byly vždy přírodniny z říše rostlinné. Těmi se ovšem více zdobily ženy, jelikož muži si svoje těla dekorovala trofejemi ulovených zvířat. Plody - nejrozmanitější bobule - se objevovaly v náhrdelníkách, náramcích, používaly se jako "knoflíky" nebo praktické doplňky oděvů.

Použití rostlinných ozdob plnilo nejen funkci estetickou, ale zpravidla praktickou. Botanické přírodniny se používaly pro svoje aromatické látky, které vydávaly - tělo ženy se zahalilo do jemného vonného oparu. Smyslná vůně přitahovala muže a naopak dpuzovala nežádoucí hmyz. 

Nyní se nám podařilo získat korálky z nezralých plodů pomerančovníků. Jsou to maličkaté plody, jejichž přednostní je překrásná vůně, která připomíná sušené pomeranče v kombinaci s pomerančovými květy neroli a sušeným pomerančovým listím petitgrain. Plod vyádává komplexní vůni celého stromu - od listí, přes květy až po plod. 

Plod má dírku na provlečení a je možno zakomponovat do přírodních šperků, girland, botanických dekorací ... 

Korálky z pomerančovníků je možno zakoupit ZDE 

Jeden z velmi úžasných zážitků - návštěva rodinné firmy  - návštěva citrusových alejí. Vůně květů pomernačovníků - vůně Neroli - prostupovala celým okolím a zahalovala sad do svůdného až smysleného závoje, jenž čistě bílé květy vydávají. Osvěžující šťáva pomerančů, plná příjemné kyselosti, prostupovala přes nádherně vonící kůru ... Setrvat na tomto místě bylo pro mě velkým darem.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
      NABÍZÍME VÁM
 • kvalitní a námi prověřené suroviny 
 • individuální přístup 
 • nabídku vám rádi přizpůsobíme
 • poradenství zdarma 
 • věrnostní systém a slevové akce
 • dlouholeté zkušenosti v oboru 
 • přednášky, workshopy, kurzy
 • možnost spolupráce - pro obchody, eshopy, blogery

 

 krása se nachází všude kolem nás,
 i tam, kde ji nejméně očekáváme

 nádherné květy hedvábného stromu Ceiba

Kontakty
TVOŘIVÝ SVĚT - v souladu s přírodou
Copyright © TVOŘIVÝ SVĚT 2009-2023. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz