Logo
zavolat nám můžete kdykoliv
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
"Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda." Hippokrates
04.11.2022
KOŽNÍ PROBLÉMY - telefonická konzultace
Kožní problémy / ekzémy, lupenka, citlivá pokožka, akné, opary, jizvy, ... / u dětí i dospělých jsou stále častějším tématem. Příčina vzniku je pouze ... číst celé
zobrazit více

receptura: MÝDLA z licích hmot

Přeji krásné časy všem ... Tento příspěvek vznikl na přání vás, zákazníků, kteří s výrobou mýdla teprve začínáte a hledáte nejen přesný pracovní po... celý popis
Nejsme plátci DPH
9 999 999 Kč
 • POPIS PRODUKTU
 • receptura: MÝDLA z licích hmot
  receptura: MÝDLA z licích hmot
  9 999 999 Kč
POPIS PRODUKTU
Přeji krásné časy všem ...

Tento příspěvek vznikl na přání vás, zákazníků, kteří s výrobou mýdla teprve začínáte a hledáte nejen přesný pracovní postup, ale také různé rady, jak klasické mýdlo vylepšit.

Než začneme ...

Výroba mýdel se stala velmi oblíbenou činností, která vedle pracovního potěšení přináší i kýžený užitek - tedy kvalitní mýdlo. Ať už si mýdla vyrábíme pro sebe, pro svoji rodinu, příbuzné, známe nebo nabízíme k prodeji, vždy si můžeme být téměř jisti, že obdarovaný bude mít z mýdla nefalšovanou radost. Námi nabízené mýdlové hmoty jsou vyrobeny z kvalitných surovin, za přísného výrobního procesu a technologie. V nabídce jsou hmoty klasické - průhledné glycerinové, hmoty mléčné - obohaceny o složku kozího mléka, ale i hmoty na ryze přírodním charakteru a hmoty organické v nejvyšší jakosti. Pokud do mýdlové hmoty přidáme kvalitní suroviny -vůně, barvy, ingredience-, získáme mýdlo, které bude nejen krásné na pohled, ale bude také příjemné pro pokožku.

ZÁKLADNÍ SUROVINY K VÝROBĚ

* mýdlová licí hmota -glycerinová čirá, mléčná klasická nebo mléčná s kozím nebo ovčím mlékem, hmota organická, apod. viz nabídka-

* barvy do mýdel -práškové, tekuté nebo přírodní složka-

* esence a vůně -parfémy, silice, esence nebo přírodní složka-

* forma -silikonová, plastová-


PRACOVNÍ POSTUP

Práce s mýdlovými licími hmotami je velmi jednoduchá, bezpečná, radostná - přináší užitek i potěšení. Výrobu mýdel z licích hmot za pomoci rodičů zvládnou i děti, a to i v mateřských školkách, školách, družinách, v mateřských centrech, ba dokonce i lidé v chráněných dílnách, za pomoci vychovatelů.

Mýdlovou hmotu nakrájíme na menší kousky, vložíme do rendlíku nebo nádoby k tomu určené -nejlépe s jemným zobáčkem, aby šla dobře nalévat do forem- a tavíme ve vodní lázni. Během tání mýdlovou hmotu nemícháme, jelikož mícháním vznikají nežádoucí bublinky, které se pak objevují na rubové straně mýdla. Mýdlovou hmotu rozpouštíme pozvolna, v žádném případě se nesmí hmota vařit. Jakmile je hmota roztavena, vyndáme z vodní lázně a do hmoty přidáme několik kapek barviva a několik kapek esence. Hmotu důkladně, ale velmi jemně promícháme, nejlépe bambusovým dřívkem. Poté rozléváme do připravených forem a formiček.

Tavení ve vodní lázni lze nahradit tavením v mikrovlné troubě, což např. doporučuji při práci s dětmi. Hmotu pokrájíme na menší kousky a při tavení 100 gramů hmoty nastavíme výkon na 500W a délku ohřevu na 15 sekund.

Doba tuhnutí mýdlové hmoty záleží na velikosti formy, do které byla hmota vylita. Zpravidla se doba tuhnutí pohybuje mezi 30 - 60 minutami. Hmotu necháme utuhnout při pokojové teplotě, pozvolna. Rozhodně nedáváme tuhnout do ledničky, čímž si mnozí urychlují proces tuhnutí, ale ničí významné složky v mýdle obsažené.


INGREDIENČNÍ SLOŽKY

K nejčastějším ingredienčním složkám, které se do mýdla přidávají, patří:

* bylinky -použití bylinek za zvláštních opatřeních-

* káva -obarvení i peelingová složka-

* kakao -k obarvení-

* strouhaná čokoláda -k obarvení, provonění-

* skořice -celá kůra k dekoraci nebo jemně mletá k obarvení-

* strouhaný kokos -slouží jako peelingová složka-

* mořská nebo himalájská sůl -přidáváme větší krystaly do roztavené mýdlové hmoty - získáme tak úžasné mořské mýdlo, s vyživujícími složkami-

* mýdlové hoblinky, vrtulky, vločky, kudrlinky -strouhané nebo dělané mýdlové vločky a hoblinky k dekoraci mýdel-

* strouhaná pomerančová, mandarinková, limetková nebo grepová kůra -čerstvou kůru nastrouháme na jemno a necháme usušit- - přidáváme do roztavené mýdlové hmoty a naléváme do forem - krásně provoní mýdélko a máme ryze přírodní ingredienci

* jíl -jako přírodní a výživná složka mýdla-

* bambucké, kakaové máslo -pro výživu a sametovou hebkost pokožky - přidáváme do mléčných hmot-

* mušličky, kamínky, drobnosti -k dekoraci-

* kosmetické konfety -srdíčka, kaviár, olejové kuličky, růžičky, plátky okvětní, apod.-

*** použití bylinek do mýdel ***

Bylinky přidáváme do mýdel velmi sporadicky, a to za přísných podmínek, které bychom měli dodržet, tedy s ohledem na kvalitu mýdla.

* bylinka musí být řádně usušená -nesmí být navlhlá-

* bylinka musí být pokrájena na velmi malé částice

* bylinky přidáváme ve velmi malém množství -téměř necitelně mezi prsty-

FORMY, BALENÍ, USKLADNĚNÍ

K odlévání mýdel doporučuji silikonové formy. Mýdlo se krásně vyklopí, aniž by se porušila struktura reliéfu, navíc se silikon snadno udržuje a má dlouhou životnost. Nabídka silikonových forem je rozmanitá a mýdla vypadají úžasně, a to téměř bez práce.

Po vyklopení z formy necháme mýdlo cca 1 hodinu uležet, aby se vydýchalo. Nejlepším materiálem pro balení mýdel je samozřejmě textilie -100% bavlna- nebo papír. Mýdlo by se správně mělo vkládat do bavlněného pytlíčku nebo balit do speciálního papíru, ve kterém si udrží svoji kvalitu. Tento materiál se alternativně může nahradit fresh fólií.

Mýdélka skladujeme v suchém, nejlépe tmavším prostředí -příliš nevystavujeme světlu a sluníčku-.


Věřím, že se vám výroba mýdel zalíbí, že vám přinese nejen radost z práce, ale také potěšení z konečného výsledku - tedy potěšení z vámi vyrobeného mýdélka.

A pokud byste se s námi chtěli podělit o vaše krásné výtvory - posílejte fotky mýdélek, vytvoříme mýdlovou přehlídku.

Přeji krásné časy, ať už u tvoření či jinak strávených chvil ... Šárka Jalčová
      NABÍZÍME VÁM
 • kvalitní a námi prověřené suroviny 
 • individuální přístup 
 • nabídku vám rádi přizpůsobíme
 • poradenství zdarma 
 • věrnostní systém a slevové akce
 • dlouholeté zkušenosti v oboru 
 • přednášky, workshopy, kurzy
 • možnost spolupráce - pro obchody, eshopy, blogery

 

 krása se nachází všude kolem nás,
 i tam, kde ji nejméně očekáváme

 nádherné květy hedvábného stromu Ceiba

Kontakty
TVOŘIVÝ SVĚT - v souladu s přírodou
Copyright © TVOŘIVÝ SVĚT 2009-2023. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz