Logo
zavolat nám můžete kdykoliv
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
"Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda." Hippokrates
04.11.2022
KOŽNÍ PROBLÉMY - telefonická konzultace
Kožní problémy / ekzémy, lupenka, citlivá pokožka, akné, opary, jizvy, ... / u dětí i dospělých jsou stále častějším tématem. Příčina vzniku je pouze ... číst celé
zobrazit více

receptura: MÝDLOVÉ DORTÍČKY

UPOZORŇUJEME, ŽE VÝROBA MÝDLA STUDENÝM PROCESEM VYŽADUJE PŘIDÁNÍ HYDROXIDU SODNÉHO - JIŽ VYŠŠÍ ALCHYMIE a tudíž je potřeba i zvýšené opatrnosti a bezp... celý popis
Nejsme plátci DPH
9 999 999 Kč
 • POPIS PRODUKTU
 • receptura: MÝDLOVÉ DORTÍČKY
  receptura: MÝDLOVÉ DORTÍČKY
  9 999 999 Kč
POPIS PRODUKTU
UPOZORŇUJEME, ŽE VÝROBA MÝDLA STUDENÝM PROCESEM VYŽADUJE PŘIDÁNÍ HYDROXIDU SODNÉHO - JIŽ VYŠŠÍ ALCHYMIE a tudíž je potřeba i zvýšené opatrnosti a bezpečnosti práce.

Dle níže uvedeného receptu si vyrobíme mýdlové dortíčky - metodou za studena. Tato metoda ponechává mýdlu všechny výživné složky, které jsou obsaženy v přidaných olejích, tucích, esencí či ingrediencí. Tepelná chemická reakce vznikne díky přidání hydroxidu sodného.

CO JE POTŘEBA ZAJISTIT PŘEDEM:

* ponorný tyčový mixér
* nerez nádoby - hrnce -3 kusy-
* gumové rukavice
* brýle - k ochraně očí - doporučujeme zejména začátečníkům
* formu - v našem případě na výrobu muffinek -ideální je silikonová-
* míchátka, neběrátka, teploměr ...

SUROVINY POTŘEBNÉ K VÝROBĚ:

K výrobě mýdla je zapotřebí kvalitní olej nebo směs kvalitních olejů a tuků. Kvalita olejů olivňuje celkovou kvalitu mýdla - dle typu mýdla vybírejme oleje. Pokud chceme mýdlo pro běžné mytí doporučuji olivový olej běžné kvality nebo slunečnicvoý olej lisovaný za studena. Pro mýdlo výživnější musíme přidat oleje a tuky výživově bohatší. Rozpis dávkuji na 1 litr oleje - pokud budeme míchat směsi olejů, tak vždy rozpočítat tak, aby celkový součet byl 1 litr - olejové složky.

Níže si ukážeme příklad na velmi výživné složení mýdla:

* 350 gramů kokosového oleje
* 100 gramů bambuckého másla
* 350 gramů olivového oleje
* 200 gramů oleje z hroznových jader
* 380 ml destilované -demineralizované- vody
* 150 gramů hydroxidu sodného
* esenciální oleje
* výživné složky

Dle druhu a typu mýdla: lze přidat 100% přírodní esenciální olejíčky, silice. Taktéž lze do základu přidat skořici, čokoládu, jíl, hedvábí, ovocné a zeleninové prášky, bahno z Mrtvého moře, bylinky, ... Téměř vše, co vás napadne.

PRACOVNÍ POSTUP:

Přesně odvážený hydroxid sodný vložíme do nerezové nádoby. Do další nádoby odměříme destilovanou vodu. Hydroxid sodný vmícháváme do vody - pozvolna a lehce a mícháme tak dlouho, dokud se hydroxid úplně nerozpustí. Roztok se zahřívá na cca 90°C, při tomto procesu se uvolňují výpary - tudíž výrobu mýdla raději provádíme v dobře větratelné místnosti. S roztokem - hmotou je možno pracovat až při poklesu teploty na cca 30°C - změříme teploměrem.

V dalším hrnci si připravíme oleje - pokud pracujeme s tuhými oleji -kokosový, bambucké a kakaové máslo-, tak ty je třeba nejprve ve vodní lázni rozpustit. Přidáme další tekuté oleje a případně i konzervant - antioxidant - v přírodní kosmetice nahrazujeme extraktem z grepových jader.

Po vychladnutí vmícháme louh -připravenou směs louhu a vody- do olejové směsi. Začneme mixovat ponorným mixérem - směs začne houstnout a přebírat mléčnou barvu. Mícháme až do úplného zhoustnutí -přibližná doba je cca 10 - 12 minut-.

Do takto hotové fáze přimícháme požadované ingredience. Pokud budeme dělat barevné mýdlo - hmotu rozdělíme do dvou hrnců. Zde obarvíme -lze použít přírodní pudry, které zároveň dodají mýdlu i další živiny nebo barevné pudry - pigmenty do mýdel a kosmetiky-. Přidáme esence a dle potřeby různé ingredience ...

Připravenou hmotu nalijeme do forem. V našem případě potřebujeme formu na muffinky - košíček. Fomičky naplníme a necháme min. 24 hodin odpočívat a tuhnout.
Takto je připravený základ - tedy spodní díl dortíčku, košíček. Jakmile máme hotové košíčky -tedy druhý den- musíme celý proces opakovat znovu. Nyní si vytvoříme znovu hmotu - a ve fázi odlévání ji neodléváme, ale naplníme ji do cukrářského - zdobícího sáčku a vytvoříme krémovou vrstvu dortíčku. Takto připravené mýdlo můžeme dozdobit různými perličkami, krystalky, posypem, srdíčky ....

Mýdlo by mělo odpočívat a zrát po dobu cca 4 týdnů - v místnosti, kterou lze dobře provětrat. Během zrání se z mýdla odpaří louh sodný a mýdlo je připraveno k používání. pH mýdla by mělo být kolem 7-9. K tomu se používají papírky k měření pH.

Po uzrání mýdla je možno hotový výrobek dekorovat - použít můžeme např. květy, které dodají mýdlu na exkluzivitě.

Přejeme zdařilé mýdlování.
Dotazy ráda zodpovím na emailu: sarka.jalcova@email.cz nebo tel.: 776 588 733
Taktéž dotazy k potřebným surovinám - v nabídce již nyní kompletní suroviny k výrobě.
      NABÍZÍME VÁM
 • kvalitní a námi prověřené suroviny 
 • individuální přístup 
 • nabídku vám rádi přizpůsobíme
 • poradenství zdarma 
 • věrnostní systém a slevové akce
 • dlouholeté zkušenosti v oboru 
 • přednášky, workshopy, kurzy
 • možnost spolupráce - pro obchody, eshopy, blogery

 

 krása se nachází všude kolem nás,
 i tam, kde ji nejméně očekáváme

 nádherné květy hedvábného stromu Ceiba

Kontakty
TVOŘIVÝ SVĚT - v souladu s přírodou
Copyright © TVOŘIVÝ SVĚT 2009-2023. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz